10 vecí, na ktoré je normálne sa spýtať vo vzťahu

Štastný pár

Čo je správne, čo je tradičné, čo sa nehodí, čo je perfektné, čo by sa malo a nemalo? Vzťah nie je pevne zviazaná kopa prútov – naozaj je v poriadku, ak sa pýtate toho druhého na dôležité veci.

Zavoláš mi častejšie? Alebo píš správy. Samozrejme, neexistuje norma na kvantitu kontaktov – ale vždy sa môžete opýtať na viac.

Kde sme sa konkrétne vo vzťahu nachádzame? Ako je to vážne? Kam smerujeme? Pokojne sa môžete pýtať aj veci ako sú svadba, rodina – kde kedy ako, to už musíte vycítiť vy.

Kúpiš mi konkrétny darček? Áno, môžete sa nechať prekvapiť. Ale byť prakticki a vypýtať si niečo potrebné – na tom nie je nič zlé. Najmä ak váš partner má mizerný vkus a nevie sa trafiť do toho vášho.

Rešpektuj môj názor. Je možné, že na niektoré veci máte diametrálne odlišný názor. Nie je povinnosťou jedného partnera podriaďovať sa svetonázoru druhého – vyjdite si navzájom v ústrety a tolerujte sa.

Potrebujem viac priestoru. Jasné, ak máte pocit, že by ste si dali voľno  od toho druhého, ten to nemusí brať ako urážku alebo signál vážnej udalosti. Je to úplne bežná vec.

Ako dôležité je náboženstvo alebo spiritualita pre teba? Áno, to čo je vnútri, navonok nevidno – dokonca aj u človeka, u ktorého si myslíte, že veľmi dobre poznáte.

Prestaň s tým zlozvykom. Ide to aj bez kriku, výsmechu a hromady negatívnych emócií.

Môžem si vyjsť s kamarátmi bez teba? Toto nie je otázka, ktorú by ste mali klásť ako dieťa mame – ak to normálne oznámite, ten druhý to pochopí.

Chcem s tebou tráviť viac času. Opačný prípad je, ak si myslíte, že nie ste spolu dosť a je tu istá rezerva – všetko sa môže zmeniť. Prirodzenou cestou.

Čo sa deje s naším sexom? Ak niečo viazne – prečo tú tému neotvoriť. Dokonca aj sex je o komunikácii, že.