7 veci, ktoré potrebujete na tvorbu www stránky

Webstránka

Rozmýšľate nad podnikaním na internete? Potom tvorba www stránok bude prvý krok, ktorý vás bude zaujímať. Teraz si ukážeme ako a čo potrebujete vedieť pred tvorbou stránky.

1. Vlastnú doménu – teda názov, ako sa vaša stránka bude volať.

2. Hostingovú službu – teda priestor, na ktorý vašu stránku nahráte. Dávajte si pri výbere hostingovej firmy pozor najmä na cenu. Väčšina začiatočníkov sa ulakomí na hosting, ktorý je príliš lacný a bohužiaľ ani príliš správne nefunguje. Stránka môže vypadávať, teda nebude sa dať niekedy načítať, čo môže pôsobiť veľmi flustrujúco.

3. CMS – inak povedané redakčný systém s ktorým dokážete stránku vytvoriť a následne spravovať. Teda upravovať texty, fotografie, vytvárať články na blogu, povoľovať komentáre a podobne.

4. Peniaze – vďaka nim si dokážete zaplatiť reklamu na Facebooku, Google, Youtube a iných reklamných systémoch. Investujte preto vaše peniaze s rozumom. Uvedomte si, že správa PPC kampaní je dôležitá, pretože naozaj rozhoduje o tom, ako rýchlo vaša firma dokáže rásť. Ak si nemôžete dovoliť investovať tisíce do reklamy, vyberte si jeden reklamný kanál, napríklad Google Ads a sústreďte sa práve na neho.

5. SEO optimalizácia – inak povedané zobrazovanie vašej www stránky v neplatených výsledkoch vyhľadávania Google. V podstate je to z dlhodobého hľadiska tou najlacnejšou alternatívou reklamy. Vyžaduje na začiatku veľa úsilia a financií ale postupom času vás nemusí stáť vôbec nič.

6. Email marketing – je to spôsob u ktorého sa väčšina ľudí robí chybu. Takže neurobte ju tiež a získavajte od svojích zakazníkov emaily. Pomocou nich potom môžete posielať zaujímave informáce a ponuky svojím zákazníkom na email.

7. Plánovanie – Poslednou a takmer najdôležitejšou vecou je plánovanie. Ak s tvorbou www stránky iba začínate, určite si nechajte poradiť od niekoho kto sa v tomto odvetví vyzná. Týmto spôsobom zminimalizujete zbytočné prešľapy, ktoré sa odrazia na vašom premrhanom čase a iste aj na peniazoch.

Tak a sme na konci dnešného článku, ktorý vznikol v spolupráci so značkou MegaWeb. Zistili ste 7 hlavných vecí, ktoré musíte vedieť pred tým ako vôbec začnete budovať www stránku, vašu značku a biznis.