Aké dámske kabelky budú v móde v roku 2022

Eliss kabelka

Módu nie je možné skrotiť. Je slobodná a nespútaná ako mustang. Mení sa ako rieka. Niekedy je divoká a extravagantná, inokedy plynie v tichosti. Aké trendy v dizajne dámskych kabeliek prinesie rok 2022? Dočkáme sa osvedčených, ale aj úplne nových štýlov.

Kabelka ako taška

Asi najväčším typom kabelky v roku 2022 bude dámska kabelka, ktorá na prvý pohľad pripomína módnu tašku. Nemá ramienko, čo znamená, že ju budete musieť nosiť v ruke ako klasickú tašku. Oproti klasickej kabelke je tento hybrid omnoho priestrannejší. To ocenia hlavne ženy, ktoré so sebou okrem kozmetiky radi nosia aj ďalšie doplnky. No a hlavne, ide o nadčasový koncept, ktorý sa opakovane vracia každú sezónu.

Crossbody

Podobná, ale nie rovnaká ako kabelka/taška, je takzvaná crossbody. Tento druh kabelky má rozmery tašky, ale je tiež vybavený širokým silným pásom, ktorý si prehodíte krížom cez hrudník. Štýlový pás slúži okrem praktického účelu, že vyvažuje zaťaženie pliec, aj ako vizuálny predel.

Kabelka na mobil

V roku 2022 sa do popredia dostanú aj miniatúrne kabelky, určené len na mobil a pár kusov kozmetiky. Tieto kabelky sa ani nesnažia skrývať svoju reprezentatívnu funkciu. Hodia sa na plesy alebo spoločenské udalosti. Môžu byť vyrobené z rôznych druhov materiálu, takže si každá dáma nájde svoju vyvolenú.

Kabelka s obdĺžnikovým formátom

Kabelka s obdĺžnikovým formátom sa perfektne hodí k formálnejšiemu oblečeniu, pretože stelesňuje sebavedomie a podnikavosť. Je pravdepodobné, že sa s týmto typom kabeliek budeme v roku 2022 stretávať stále častejšie, pretože ženská emancipácia je na vzostupe.