Aké šaty je lepšie si neobliekať na svadbu

Na svadbe

Svadby majú toľko pravidiel… večná túžba slobodne sa baviť naráža na mnohé neviditeľné poučky. Ak si na svadbu nebudete brať tieto šaty, budete sa cítiť oveľa lepšie – a ak sa na vás budú pozastavovať, tak iba v dobrom. Ak si organizátor svadby stanoví dresscode, je treba ho rešpektovať.

  1. Biele šaty. Nuž, svadba nie je dobrá príležitosť na panenské snehobiele šaty… pre inú dámu než nevestu. Ak tak – tak bledomodré, alebo inak bledé šaty. Nevesta nad výberom svojich krásnych šiat strávi veľa času a nie je slušné sa pokúšať jej konkurovať.
  2. Žiadna riflovina. Prísť v džínach na svadbu je ako prísť v gumákoch… ale riflovina by nemala byť ani na doplnkoch v hociakom malom množstve.
  3. Krátke nohavice, šortky, legíny. Nič z toho, ani v ten najhorúcejší deň na svete. Ani tie vskusné štýlové a drahé krátke nohavice, ktoré môžete brať kdekoľvek – len na svadbu sa to veľmi nehodí. Ak chcete nohavice, tak vyslovene len to najelegantnejšie.
  4. Domácke šaty. Hoci máme dobu hipsterskú a v pohodlných bodkovaných šatách, napodobeninách kanafasu a pod. môžete smelo zavítať na každú párty, svadby si predsa len držia svoje know-how vyššie.
  5. Vždy myslite na ramená. Šaty s holými ramenami sú krásne a veľmi vkusné na neskoršiu oslavu, no na obrade, oficiálnych veciach, predstavovaní rodiny a pod. by ste mali mať vždy niečo na zakrytie ramien.
  6. Rôzne. Na svadby sa nehodia rôzne módne otvory na kožu, zipsy, vytŕčajúce podprsenky… nevravíme, že sa musíte obliekať ako z 19. storočia, ale vymýšľať ako na Oscara tiež nie.