Ako dostať pod kontrolu kučery

Kučeravá hlava

Kučeravá hlava môže byť úžasný doplnok osobnosti, ale sem-tam aj mierny problém. Ak si svoje kučery snažite skrotiť (aby boli krásne a prirodzené, no nie zvláštne tvarované), tu je pár rád ako na to.

  1. Používajte správny hrebeň a nikdy sa nerozčesávajte za sucha. Hrebeň by mal mať zuby čo najďalej od seba – a vlasy si rozčesávajte vždy umyté, alebo za mokra. Za sucha sa kučierky totiž neprirodzene naťahujú.
  2. Vlasy nechajte schnúť prirodzene. Teda žiadny fén, ani so studeným a teplým vzduchom, žiadne nechvánie umytej hlavy dlho v zamotanom uteráku. Prirodzený spôsob ich „hladí“ a prvevzdušňuje najlepšie.
  3. Správny šampón dokáže zázraky. Možno budete musieť hľadať dlhšie správny výrobok, no šampón (a kondicionér) majú veľký vplyv na správnu vlnitosť vlasov.
  4. Nesiahajte si na vlasy. Dotyky ani zásahy prirodzeným kučerám nesedia, zato fixačná pena áno. Raz za týždeň či dva sa hodí kvalitná maska, či už s kokosovým alebo iným olejom. Taktiež si vlasy nedávajte do copu, či drdolu, budú sa totiž lámať.
  5. Nefarbite si vlasy. Kučery sú zložitá štruktúra a farbenie ju docela narušuje. Kučeravé hlavy sú najkrajšie prirodzené.