Ako spoznať serióznu taxislužbu

V taxi službe

Vyhnúť sa zlej skúsenosti s taxikármi je jednoduché: objednávajte si cesty cez dôveryhodné aplikácie alebo webstránky. Niekedy to môže byť ťažšie – v menších mestách, alebo ak ste v meste cudzia a nepoznáte domáce aplikácie (ak vôbec sú).

Neseriózneho taxikára spoznáme ľahko – napríklad nám nechce zapnúť taxameter alebo tvrdí, že nemôže vydávať potvrdenky (účtenky). Je vlastne jedno z akého dôvodu… Zlý taxikár jednoducho:

  • Je nepríjemný, dokonca agresívny. Ak sa taxikár správa odmietavo, nevšímavo alebo dokonca agresívne, je to signál, že by ste si mali vybrať iného.
  • Nečistý taxík. Ak je taxík špinavý alebo poškodený, je to znak toho, že taxikár sa oň nestará a pravdepodobne nebude dbať ani o vaše pohodlie. V preprave je jednoducho poriadok a čistota zrejmým meradlom kvality služby.
  • Nejasné alebo nepresné informácie o cene. Ak taxikár odmietne povedať cenu vopred alebo vám poskytne nejasné informácie, je to znak toho, že vás má za niekoho, z koho môže vytriasť eurá navyše.
  • Pokúša sa vás odviezť inou trasou ako ste si dohodli. Ak taxikár tvrdí, že je najkratšia trasa zablokovaná alebo že vám môže ponúknuť výhodnejšiu cenu za dlhšiu trasu, je to pravdepodobne trik. Najmä ak zistí, že nie ste tunajšia a nepoznáte ulice. Taxi Bratislava alebo taxíky v iných veľkých stredoeurópskych mestách sú tým známi – jednoducho preto, že s ním pôjdete raz v živote. Zároveň vo veľkých mestách fungujú spoľahlivé elektronické systémy, s ktorými sa nepomýlite, taxikári sú profesionálni a milí.
  • Nespolupracuje s vami. Ak taxikár odmieta použiť navigáciu alebo sa nechce riadiť vašimi pokynmi, je to znak toho, že nemá záujem o vaše pohodlie.

Takže je to jednoduché. Aj taxi služby si potrebujeme preveriť. V dobe internetovej to je práca na minútu. Ak hľadáte lacné taxi Bratislava – firma Top Taxi vám bude určite vyhovovať.