Ako starnúť elegantne

Zdravá pleť starší ľudia

Keď nepriateľa nemôžete poraziť, naučte sa s ním žiť. Z prastarých koncepcií anti-aging (techniky ako spomaľovať starnutie) vzišlo hnutie pro-aging – naučiť sa starnúť dôstojne a fyzicky aj duševne dosiahnuť najlepší možný stav v rámci našich možností. Krása a filozofia mali k sebe vždy blízko. Nemusíme skrývať naše starnutie – naopak, starnime dôstojne a so zdvihnutou hlavou.

Aké sú zásady pro-agingu? Prevencia. Životospráva. Šetrenie. Láskavosť. Kvalita života. Zdržanlivosť čo sa týka chirurgických zákrokov alebo účinnej kozmetiky – menej môže byť viac. A dívať sa na starnutie novými očami.  Zahoďme stereotypy o starších ľuďoch  z našej mladosti, v určitom veku pohliadnime na pravdu a zlepšime kvalitu života – uľahčime si proces starnutia. Tento prístup môže byť pre každého, bez ohľadu na vek alebo pohlavie, ktorý chce žiť zdravo a aktívne a prijať starnutie ako súčasť svojho životného cyklu.

Pri čistení našej pleti nikdy nesmieme používať také prípravky, ktoré narušujú štruktúru našej pokožky – alebo horšie – narušili by ju časom po dlhšom užívaní. Hĺbková hydratácia je kľúč, je veľmi dôležité poznať sama seba – náš typ pleti, čo a koľko potrebujeme. Koža je náš najkrajší orgán, naša výstavná skriňa a náš jediný ozajstný ochranný plášť pred vonkajším svetom.

Pojem pro-aging je veľmi mladý, prvýkrá  ho použil časopis Vogue iba v roku 2015. Princíp pozitívneho príjmania starnutia je však podložený vedecky – naozaj si môžeme predĺžiť a skvalitniť život. Niektoré národy ako napríklad Japonci alebo obyvatelia stredozemských ostrovo žijú podľa pro-aging zásad už dávno, hoci si to možno ani neuvedomujú. Na záver dve doporučenia z e-shopou Puredistrict.

Perly kyseliny hyalurónovej. Túto dôležitú zložku v našej pokožke časom rýchlo strácame. Tento výrobok sa používa ako tonikum – skin booster – a je považovaný za účinnú zbraň proti neprirodzenému starnutiu vplyvom nedostatku určitých látok.

Melaban. Ak vás trápia pigmentové škvrny, toto je pomocník pre vás. Existujúce pigmentové škrvy zosvetľuje a upozaďuje a bráni vzniku nových škvŕn. Príjemný protizápalový krém obsahuje aj toľko spomínaný a preberaný kolagén zabezpečujúci elasticitu našej pokožke.