Ako stráviť daždivý deň na dovolenke

Daždivý deň na dovolenke

Keď ideme k moru, čakáme horúce slnečné dni… a niekedy sa nedočkáme. Vieme, že niektorí extrémni turisti sú kvôli tomu schopní hnať cestovku cez súd. Ale za počasie nikto nemôže. Jednoducho sa s ním musíme zmieriť – a pokúsiť sa užiť si svoj čas tak či tak. Čo robiť ak na prázdninách prší a mraky nie a nie sa roztrhať?

Máte zaplatený hotel? Asi máte. Alebo apartmán. Môžete oddchovať a stihnúť si niečo prečitať, na čo by ste inak nemali čas. Zahrajte sa niečo ako rodina alebo partia kamarátov. Ľudia nevedia cez dovolenku oddychovať a teraz na to máte čas… Drahšie hotely majú v ponuke určite nejaký welness, vírivku, saunu, fitko… a na blízku bude určite tiež niečo, lebo na domácich tiež prší celý život rovnako ako na vás.

Filmový večer. Či deň. Alebo poobedie. Technické prostriedky na to asi budete mať.

Fotografov čas! Veľa profíkov vám potvrdí, že najkrajšie, najplnšie a najhutnejšie farby sú keď je pod mrakom. Slnečný deň na juhu znamená vybielené bledé obrázky…  A dnes je fotograf každý človek s mobilom. Navyše, ak prší, mesto sa vyprázdni – tak ako ikonické miesta, kde inak býva hlava na hlave. Nikto vám nezavadzia.

Kedy inokedy do múzea? Nič vám nepadne lepšie ako skryť sa do múzea, či do galérie. Alebo inej kultúrnej inštitúce, ktorými sú pokryté aj turistické miesta. Kiná, divadlá… všetci vás privítajú.

Miestna kuchyňa varí aj v daždi. Teraz môžete vysedávať v reštauráciách a skúšať, poprípade v krčmách a ochutnávať lokálne vína, pivo alebo aj iné domáce nápoje. Konečne máte čas v suvenírových obchodoch naozaj pozrieť úplne všetko do posledného predmetu. Niet sa kam ponáhľať.

Akvaparky majú stále otvorené. Niektoré športy sa pestujú aj v zlom počasí. Vonku či vnútri… ozajstného športovca trochu vody neodstraší. Sú ľudia, ktorí milujú prechádzky v daždi… s dáždnikom či bez.

Prihláste sa do kurzu. Inokedy by vás to možno nenapadlo. Ale áno – stačí chvíľu googliť a nájdete pestrú zbierku kurzov, lekcií, či už umeleckých (tancovanie, maľovanie), ale trebárs aj také varenie.