Ako vybrať dámske hodinky

Ako vybrať dámske hodinky

Sú hodinky pilierom mužského sveta? Muži si kupujú hodinky viac (väčšina reklám je zameraných na nich), a aj ženy im môžu kedykoľvek darovať hodinky bez obáv.

Mužské hodinky môžu byť masívne a strhávajúce pozornosť. Hovorí sa, že s mužom bez hodiniek by ste nemali uzatvárať veľké obchody a k obleku patria hodinky rovnako ako kravata . Ženské hodinky naproti tomu pôsobia občas iba ako menšie a žensky vylepšené verzie. No nie je to úplne pravda. V momente ako sa hodinky ocitajú na ruky dámy, stávajú sa predmetom záujmu a aj v ich menšej nenápadnosti je viac rafinovanej krásy.

Sociálna evolúcia mení názor, pribúdajú zberateľky hodiniek – a výrobcovia si už predchádzajú obe pohlavia.  Noviny New York Times pred pár rokmi priniesi veľkú tému ako sa hodinky na dámskych zápästiach postupne viac komplikujú v snahe skĺbiť módu s funkciou.

Takže ak kupujete dámske hodinky, nehľadíte už len na farby, veľkosť alebo nejaké okrasné kamienky. Pri týchto hodinkách je dizajn menej technický a opulentný, ale viac poetický a praktický. Dámy riešia menej či sú hodinky solárne, s kryštálmi, baterkové alebo sa musia naťahovať. Dámy potešia moderné dotykové, ale aj vintage klasické či dámske hodinky Casio. Aké hodinky teda kúpiť?

Športové. Ľahké, prispôsobené na pohyb, s veľkými číslami a ciferníkmi, prídavnými funkciami, ktoré fungujú veľmi jednoducho.  Športové hodinky odmeriavajú nielen počet ubehnutých kilometrov či rýchlosť, ale aj vkus majiteľky.

Praktické. V čase obrovských smartfónov sa trochu vytráca pocit, keď neviete aký je čas – teda až do momentu, keď vám situácia nedovoľuje nosiť po vreckách elektroniku, staré dobré náramkové hodinky stále hrajú rolu. Pre študentky alebo pre partnerky do práce, zvlášť tam, kde je dôležitý čas – pri takýchto hodinkách je dôležitá odolnosť, skladnosť a funkčnosť. Hodinky Casio nosí stále veľká časť populácie.

Večerné. Najemnejšie a najviac podobné šperkom (ktorými nakoniec aj sú) sú hodinky, ktoré si beriete iba občas – na udalosti zvláštnejšieho rázu. Takéto hodinky sú skvelý darček či už partnerke, príbuznej – alebo sebe samej. Tieto hodinky už nebudú mať 50 digitálnych funkcií, budú skvele remeselne vyrobené a budú hovoriť o osobnosti ich nositeľky.

K štýlu. Tak ako existujú konkrétne hodinky ku konkrétnym šatám, sú aj hodinky, ktoré skrátka pasujú k štýlu majiteľky, hoci aj oblečenej v casual vo všedných dňoch. Niektoré dámy nevychádzajú von bez prípravy, niektoré sú zase ekologické a praktické a hodinky volia jednoduché a skromné, niekedy je značka dôležitá, niekedy nie.

Profesné. Potápačske, vodičské, vojenské. S tým ako sa pohlavia vyrovnávajú, už môžete aj žene darovať užitočný kus hodinárskeho remesla.