Ako vybrať dcére náramok a náhrdelník?

Rebelka s náhrdelníkom

Rok je plný príležitostí na obdarovanie našich najbližších. Najvďačnejším zo všetkých dámskych darčekov sú šperky alebo bižutéria – ozdoby a doplnky. Darovať ich môžete aj desaťročnej dcérke. Viete však, podľa čoho náramok alebo náhrdelník vybrať?

Investícia a čo potom

Významné jubileum, počas ktorého si vaša dcéra vyloží na chrbát prvý krížik, si zaslúži patričný dar. Chirurgickú oceľ si odložte na inokedy, toto chce zlato. Je to lukratívna investícia, ktorá rokmi neklesá, ale udržuje si stabilnú hodnotu. Spolu so zlatým náramkom alebo náhrdelníkom svojej dcére darujete viac než len oslnivý lesk. Darujete jej investičný kov, ktorý ju aj v tých najťažších životných situáciách udrží nad hladinou.
Malým dievčatám odporúčame kupovať skôr náhrdelníky ako náramky. Predsa len, deti sú deti a náramok sa zvlečie ľahšie ako náhrdelník.

No dobre. Jubileá sú predsa len raz za niekoľko dlhých rokov – obdarovávame sa, samozrejme, aj medzitým. Peknými drobnosťami, ktoré potešia obdarovaného aj darcu. Elisfantasy.sk je obchod v Trenčíne, ktorý po online objednávke posiela rôzne ozdoby ako náhrdelníky a náramky priateľstva, dokonca obojky pre psov.

Dĺžka náhrdelníka

Pri výbere náhrdelníka pre dcéru je potrebné zohľadniť jeho dĺžku. Pokiaľ sa vaša dcérka venuje skôr pokojným činnostiam, ako sú maľovanie, čítanie alebo hranie sa s bábikami, môže byť retiazka pokojne dlhšia. Samozrejme tak, aby to vašej dcérke vyhovovalo. Väčšina šperkov má nastaviteľnú veľkosť. Je to výhodou hlavne pri šperkoch, od ktorých sa očakáva, že budú nosené počas celého života. V takom prípade môžete
náhrdelník dočasne skrátiť, aby vašej dcérke nezavadzal. Keď vyrastie, predĺži si ho. Na druhú stranu, detské náhrdelníky z ľubovoľných materiálov, ktoré neslúžia ako šperky, môžu byť nosené a kombinované prakticky akokoľvek a kedykoľvek

Dlhé náhrdelníky ani náramky neodporúčame kupovať dievčatám, ktoré aktívne športujú alebo sú, ako sa hovorí, “ako živé striebro.”Možno si poviete, že si náhrdelník predsa pred zábavou môže odložiť, ale ruku na srdce, vám sa nikdy nestalo, že ste do víru zábavy skočili doslova po hlave? Práve za to sú tu detské sety, pri torých nikdy nevznikne veľa škody, len veľa zábavy.

Nie vždy je čas premýšľať nad takými detailmi, akými sú šperky. Hoci aj tie zlaté. Raz dva sa stane, že sa dlhý náhrdelník roztrhne. Zvážte preto ešte pred jeho kúpou, čo ocení vaša dcérka – alebo kúpte jednoducho ten detský, z ktorého bude mať dcérka rovnakú radosť.