Ako vybrať tie správne šaty a zostať sama sebou

Čierne šaty čipkované

Panika ani vina nemajú pri nakupovaní miesto. Kto ostane nohami na zemi,  najlepšie vidí  svoje možnosti. Pri zaobstarávaní nových šiat je treba poznať svoju aktuálnu garderóbu a správne počítať. Možno vám prídu vhod naše rady ako kupovať šaty na internete:

Nekupujte šaty iba na jednu príležitosť.

Svadby, stretávky, výročia… ani tie najvýznamnejšie udalosti nestoja za to, aby sa šatník zapĺňal kvôli nim jednorazovo lapačmi prachu. I šaty môžu byť všestrannejšie, ak poznáte to správne kúzlo. Vtip je v tom, že keď sa príliš tešíte na určitú oslavu, správate sa emocionálne a nie racionálne. A pekné šaty si zaslúžia byť vytiahnuté zo šatníka viac ako raz.

Ak vám niečo nesedí, len vás to zbytočne stresuje

Správať sa podľa iba podľa trendov znamená zakopávať. Musíte sa cítiť pohodlne – na prvom mieste. Kupovať si niečo s tým, že je to veľmi tesné a v budúcnosti (možno) tomu prispôsobíte svoju postavu je veľmi zlý nápad. Šaty si obliekame podľa tela, nenosíme telo podľa šiat.

Nereagujte na každú výhodnú zľavu

Skvelé kúpy sú skvelé kúpy, len po nich premýšľate či ste naozaj tieto šaty až tak veľmi potrebovali. Aj lacné je totiž drahé ak je to zbytočné. Kupujte to, čo chcete, čo potrebujete, alebo o čom dlhšie dumáte – ale nechovajte sa podľa prianí obchodníkov. Oni totiž predávajú tovar každý deň. Jendnoducho, nakupovanie neberte ako adrenalínové výpravy, preteky alebo flámy. Pretože po tom to cíti aj vaša peňaženka aj svedomie.

Po veľkom nákupe sa niečoho zbavte

Skrine nie sú nafukovacie, preto je užitočné zaviesť pravidlo „jedna vec dnu, druhá von“. Sú veci, o ktorých ste si istá, že ich na seba oblečiete iba v prípade jadrovej apokalypsy (možno), tak prečo donekonečna niečo skladovať? Staré šatstvo sa stále dá darovať alebo odniesť na charitu. A potom je tu ešte pravidlo: staraj sa o to, čo už máš. Čistenie, opravovanie, starostlivosť o svoje veci vás učia okrem iného aj to, že si budete viac vážiť to, čo si zaobstaráte v budúcnosti.

Objavujte nové

Internet je mocný nástroj a to najkrajšie na ňom je, že sa nemusíte držať stále tých istých obchodov a točiť sa v kruhu tých istých značiek. Šikovná žena nemení svoj vzhľad revolučne, radikálne, ale jemnejšie a subtílnejšie – postupnou evolúciou. Aj známi designéri hovoria o tom, že štýl sa má pilovať a nie meniť za každú cenu. Najelegantnejšie ženy si tvoria vlastné uniformy – samozrejme nie v presnom zmysle slova. Ale určitú formulku a typický stavebný kameň má každá žena, ktorá sa vie obliecť.

Nebáť sa robiť drsné rozhodnutia

Opäť sme pri tých racionálnych rozhodnutiach. A opäť radíme – trikrát skúšať a raz vyťahovať platobnú kartu. A hlavne myslieť na to, že čo sa vám zdá super v tejto konkrétnej chvíli, vám zajtra už môže prísť ako zlý nápad. Nezáleží na tom, či máte obrovskú garderóbu. Päť, pätnásť alebo päťdesiat šiat. Nemusí v tom byť rozdiel, ak máte svoj vnútorný šarm a vaše okolie vie, kto ste.

Šaty Madam a Rubi

Dva tipy na záver

Žlté bavlnené šaty RUBI. Pôsobia menej formálne a hravo. Horná časť sa upevňuje gombíkmi. Majú dve vreckové imitácie, golier a manžety na rukávoch. V páse je guma a opasok vo forme strapcov. Vyrobené takmer kompletne z bavlny – a záleží len na vás ako sa s nimi zoštylizujete.

Šaty Madam na pokojné večery s rodinou alebo známymi. Šaty sú mierne elastické, pripôsobujú sa telu. Vhodné aj na romantickejšie chvíle alebo keď chcete vyzerať dievčensky. Vyzerajú veľmi módne a majú v sebe všetky dobré vlastnosti čiernych elegantných šiat.