Ako vyčistiť upchatý odtok?

Umývadlo

Spôsobov je veľa. Nie každý však musí byť účinný a ak sa stane, že vám žiaden s typov nepomohol, mali by ste si na to zavolať odborníkov na krtkovanie v Senci.

V drogériách predávajú rôzne prípravky na odtoky, ktoré sa používajú tak, že ich nalejete do odtoku. Napríklad taký hydroxid sodný. Ak ale pracujete s ním, radíme vám obliecť si niečo s dlhým rukávom a dajte si rukavice. Pri styku s vodou reaguje agresívne.

Napríklad upchaté WC vyčistíte pomocou zvonu, ktorý má väčšina z nás doma. Ak nie, dá sa ľahko hocikde zohnať. Pracuje sa s ním jednoducho. Napríklad vo vani alebo v umývadle upcháte odtok, napustíte tam vodu, zátku vyberiete a položíte na odtok zvon.

Vyčistiť zanesené potrubie sa dá aj pomocou drôtiku, ktorý je na to určený. Ak si ho chcete kúpiť, na internete ho nájdete aj pod názvom špirála na čistenie alebo pružinka na čistenie.

Jednou z alternatív je aj rozobratie sifónu. Po odskrutkovaní prepláchnite časti vodou a hotovo. Získajte viac rád ako vyčistiť upchatý záchod v tomto článku.

Ak však nič z podomáckych spôsobov nefunguje a odtoky vám stále neodtekajú, bude nutné zavolať si na to čistiace služby.