Čo robiť pri problémoch so spánkom

Zdravý spánok

Rozrušené nervy, nepokoj, stres, nevyspatosť. Časti populácii dobre známy stav. Keď si nedokážete oddýchnuť, starnete rýchlejšie a ešte sa na to nabaľujú ďalšie zdravotné problémy. Čo s tým?

Počas spánku sa naše telo a mozog regenerujú a obnovujú. Fyzicky sa nám dobíja energia. Spánok nám pomáha načerpať sily  na ďalší deň. Keď spíme, naše telo produkuje rastový hormón, ktorý je dôležitý pre rast a vývoj kostí, svalov a tkanív. V hlbokom odpočívaní budujeme imunitu proti infekciám. Naše telo produkuje viac bielych krviniek, ktoré sú dôležité pre obranu pred chorobami. Nuž a napokon – bez spánku by sme neboli schopní podávať dobré fyzické výkony. Nebolo by športovcov ani bežných manuálne pracujúcich ľudí. Nemali by sme vôbec kondičku. Keď spíme, naše telo regeneruje svaly a väzy, ktoré sú poškodené počas dňa.

Sú tu aj benefity pre naše duševné zdravie (ktoré je rovnako dôležité ako telesné). Spánok pomáha regulovať naše emócie a znižuje pocity stresu, úzkosti a podráždenosti. Inými slovami: zlepšuje náladu. Je dôležitý pre učenie a zapamätanie si informácií. Naše telo spracováva informácie, ktoré sme sa naučili počas dňa. Spánok pomáha zlepšiť naše rozhodovacie schopnosti. Keď spíme, naše telo vylučuje hormóny, ktoré sú dôležité pre kritické myslenie a riešenie problémov. Nevyspatí ľudia nerobia správne rozhodnutia v živote… ani tie bežné, ani tie veľké.

Nedostatok spánku zhoršuje civilizačné choroby (cukrovku, obezitu, kardiovaskulárne choroby), ale aj prináša depresie a psychické problémy. Takže, ako na duševnú rovnováhu pomocou kvalitného spánku?

Poznáme výživový doplnok Tryptosen, ktorý pomáha práve nervom a ľuďom so spánkovým problémom. Tryptosen sa dá kúpiť aj na pilulka.sk. Samozrejme, výživové doplnky treba používať v kombinácii so správnou životosprávou, kvalitným jedlom, dostatočným príjmom vitamínov a minerálov, so zdravým životným rytmom, pohybom, cvičením apod.

Po zlepšení problémov so spánkom môžete čakať zvýšenú energiu a lepšiu náladu, budete menej podráždení a budete v práci výkonnejší. Zlepší sa vám koncentrácia, preč bude ospalosť a nepozornosť… o zlepšení vášho zdravotného stavu nehovoriac.