Domáce upratovanie už nemusí byť otravné!

Vysávač

Poznáte ten pocit, keď si v sobotu po náročnom pracovnom týždni chcete spraviť pohodu, dať si čaj, kávu alebo pohárik a robiť veci, ktoré vás bavia, ale zároveň viete, že je vedľa vás známy strašiak menom „domáce upratovanie“.

Na dilemu, či sa namiesto relaxácie vrhnúť na vysávanie a utieranie prachu, prípadne na dohadovanie, kto je s upratovaním na rade alebo ho má za trest, môžete v dnešnej dobe pokojne zabudnúť. Domáci elektronickí pomocníci v podobe robotických vysávačov alebo čističov okien vnesú do vašej rodiny nový pokoj, pohodu a úsporu času.

Najmä robotické vysávače sú v dnešnej dobe fenoménom, na trhu existuje celá škála modelov, takže si stačí ujasniť, aký veľký máme vlastne byt či dom a od upratovania chceme, a potom si len zvoliť odpovedajúceho robota. Pre vaše maximálne pohodlie je k dispozícii model Mamibot ExVac680s, ktorý disponuje najpokročilejšou navigačnou technológiou, doplnenou laserovými senzormi. Táto inteligentná navigácia si na základe získaných dát z priestoru vyhodnocuje ideálnu trasu, dokáže ale tiež zachytiť pohybujúce sa predmety a trasu aktuálne upraviť.

ExVAC

Silu vysávania je možné individuálne nastaviť rovnako ako aj čistiace profily. Tých je k dispozícii hneď päť, a to od profilu Auto so systematickým „cik-cak“ čistením, až po profil Sweeping&Mopping, kde ide o kombinované vysávanie a vytieranie zároveň.

Mamibot ExVac680s si poradí so všetkými povrchmi, a ak je v automatickom režime, sám rozozná, o aký povrch ide a tomu uspôsobí silu vysávania. Nerobí mu problém zbieranie nečistôt, prachu ani zvieracích chlpov, má senzor proti pádu zo schodov a bez problémov prekoná prahy či iné prekážky do výšky do 2 cm.

Štíhle telo vysávača umožňuje dobrý pohyb aj pod skriňami a posteľami, vďaka výkonnej Li-Ion batérii dokáže pracovať až 2,5 hodiny na jedno nabitie. Pokiaľ mu batéria nestačí, sám sa vráti do základňovej stanice a po nabití odíde na pôvodné miesto a pokračuje v práci.

Práca vysávača vás nijak nebude rušiť, hlučnosť má len 55 dB a vďaka HEPA filtru nebudete vnímať žiadny poletujúci prach. Príkazy svojmu novému členovi rodiny môžete dávať pomocou mobilnej aplikácie alebo cez hlasového domáceho asistenta Alexa/Google Home. Pri použití aplikácie môžete navyše v reálnom čase sledovať, či už bolo upratané a koľko priestoru ešte zostáva upratať, prípadne si detailne naplánovať dátum a čas upratovania, aby ste si mohli plne a nerušene vychutnať „svoju chvíľku“.

Robotický vysávač Mamibot ExVac680s je dostupný v predajnej sieti za necelých 500 €, môžete si však zaobstarať aj lacnejší variant vysávača Mamibot PetVac300 v cene 299 €, ktorý síce nedisponuje toľkými čistiacimi profilmi a inteligentnou navigáciou, svoju funkciu si však zastane tiež.

Vysávač v práci