Ešte ste nepočuli o bambuckom masle?

Bambucké maslo

Bambucké maslo je veľmi efektívne v boji proti kožným ochoreniam. Pochádza zo semien plodov bamuckého stromu.Je prirodzene bohaté na vitamíny A, E a F. Poskytuje ochranu pred UV žiarením a potrebné živiny pre tvorbu kolagénu.

Čo je bambucké maslo

Bambucké maslo sa získava z orechov bambuckého stromu (Butyrospermum parkii), ktorý rastie v savane západnej Afriky. Tento strom sa považuje za posvätný. V horúcej Savane pomáhalo bambucké maslo chrániť pokožku pred slnkom a dehydratáciou. Po tisícročia ho ľudia používali , aby chránili ich kožu pred vetrom a slnkom, rovnako ako ním liečili mnohé kožné problémy, drobné rezné rany a popáleniny. Egyptská kráľovná Nefertiti, ktorá bola známa svojou krásou, za ňu ďakovala práve bambuckému maslu. Čistota nesie najvyššiu a najčistejšie kvalitu, ktorú nájdete v bambuckom masle, ktoré je k dispozícii v mnohých rôznych produktoch.

Priaznivé účinky na naše telo

Hydratačné:
Koncentrácia prírodných vitamínov a mastných kyselín v bambuckom masle ho robí neuveriteľne výživným a príjemne zvlhčí našu pokožku. Preto je často používané k náprave suchej a popraskanej pokožke a pomáhajú ju chrániť.

Znižuje zápal:
Štúdia z roku 2010 zistili, že vzhľadom k obsahu kyseliny škoricovej a ďalších prírodných látok, bambucké maslo má protizápalové účinky. Preto je tiež prínosné pre niektorých ľudí s akné.

Vyhladenie pokožky
Bambucké maslo pomáha pri produkcii kolagénu v koži a obsahuje prírodné látky, ktoré chránia a vyživujú pokožku a zabraňujú jej vysychaniu. Ľudia, ktorí bambucké maslo dlhodobo používali, pozorovali na sebe posilnenie pleti a redukciu vrások.

Vlasy
Bambucké maslo je skutočný liečiteľ, lebo obsahuje vzácne zložky ako nenasýtené tuky, esenciálne mastné kyseliny, fytosteroly, vitamín E a D, provitamín A a mnoho ďalších. Vaše vlasy vyživí a posilní.

Výber bambuckého masla
Bambucké maslo ponúkajú viacerí výrobcovia prírodnej kozmetiky. Môžete ich nájsť v rôznych obaloch pod rôznymi názvami. Široký výber je aj pri ich veľkosti balenia. Kvôli jednoduchšej aplikácii niektorí výrobcovia pridávajú jemný rastlinný olej, pretože samotné bambucké maslo je dosť tuhé. Podstatné je, aby bambucké maslo bolo hlavnou zložkou a nie len doplnkom daného prípravku. Najlepšie je úplne čisté bambucké maslo, bez farbív a parfémov a samozrejme bez konzervantov.