Hľadáte skvelú športovú aktivitu na leto?

Rafting na Hrone

Rafting je populárny vodný šport. Jazdí sa na člne (tiež nazývaný raft). Jazdí sa na riekach rôznych úrovní náročností. Rafting na vode je vyhľadávaní rekreačný šport.

Mnohí stále spájajú rafting s extrémnymi vodnými športami. Nárazové vlny, prívalové prúdy a čln, ktorým sa divoko jazdí a dokonca hrozí, že sa môže prevrátiť. To je pravda. To je vzrušenie tohto vodného športu. Napriek tomu rafting už nie je len extrémny šport. Rafting sa stáva stále populárnejším. Sľubuje veľa akcie a vzrušujúcich momentov v spojení s prírodou. Rafting na Slovensku a najmä na Hrone je považovaný za ideálnu raftingovú rieku.

Vďaka dnešným pomerne sofistikovaným bezpečnostným opatreniam sa rafting stal bezpečným rekreačným športom.

Plavidlá sú zvyčajne k dispozícii pre 4-12 ľudí. Skladajú sa z veľmi robustnej, viacvrstvovej pogumovanej tkaniny s niekoľkými nezávislými vzduchovými komorami. Dĺžka sa mení medzi 3,50 m a 6 m, šírka medzi 1,80 m a 2,50 m.

Pre bezpečnosť pri raftingu musíte nosiť bezpečnostne osvedčenú bielu vodnú prilbu, ktorá je prispôsobiteľná podľa vašej veľkosti. Ďalej bezpečnostnú vestu, ktorá by mala byť prispôsobená vašej veľkosti. Dokonca aj raftingové topánky vyrobené z neoprénu sú výhodou.

Rafting na Hrone vám prináša bezpečné zážitky. Využite aj vy možnosť vychutnať si túto populárnu športovú aktivitu. Rafting prináša vodu do vášho života! Ak si chcete užiť skvelé leto, držte sa – prichádzajú skvelé zážitky spojené s raftingom na Hrone.

Rafting na Slovensku