Kurkuma: V čom Vám môže pomôcť?

Korenie Kurkuma

Kurkuma patrí medzi najzdravšie koreniny sveta. Je zdraviu veľmi prospešná, pretože má protizápalové a antioxidačné účinky. Toto korenie je súčasťou mnohých indických pokrmov pre jeho zvláštnu chuť a krásne zlatisté sfarbenie.

Spomenieme aj to, že kurkuma bola používaná po stáročia v ajurvédskej a čínskej medicíne na liečbu a prevenciu mnohých zdravotných problémov, pomáhala uľaviť od bolesti v boji proti rakovine. Kurkumín je najsilnejšia zlúčenina, ktorú možno nájsť v tomto korení. Táto zlúčenina pôsobí ako silný antioxidant a obsahuje silné protizápalové a antiseptické vlastnosti. Tento úžasné a naozaj veľmi zdravé korenie je naložené mnohými zdravými živinami ako napríklad: vápnik, vitamíny, minerály, vláknina, atď. Je to skutočné zdravé a nemôže spôsobiť žiadne negatívne vedľajšie účinky pre Vás alebo Vaše zdravie.

1. Môže zabrániť vzniku rakoviny

Toto pozoruhodné korenie pomáha v boji proti voľným radikálom v ľudskom tele a tiež ochraňuje ľudské bunky a udržiava ich zdravé. Kurkuma môže blokovať enzýmy, ktoré podporujú rast rakovinových buniek. Stačí pridať 1 lyžičku do Vašich obľúbených jedál každý deň a budete chránený pred touto hroznou a smrteľnou chorobou.

2. Zabraňuje vzniku Alzheimerovej choroby

Toto korenie môže posilniť a zlepšiť celkové zdravie mozgu. Kurkuma môžu tiež zabrániť a spomaliť vývoj Alzheimerovej choroby tým, že odstráni amyloid ( škrob) nahromadený v ľudskom mozgu.

3. Kontrola diabetesu

Môžeme tiež spomenúť, že kurkuma je veľmi užitočná a účinná pri regulácii hladiny krvného cukru a zabraňuje vzniku cukrovky typu 2. Ak toto silné korenie budete konzumovať v kombinácii so silnými liekmi, môže to vyvolať zníženie hladiny cukru v krvi.

4. Prírodný liek proti bolesti a prevencia proti artritíde

Ako sme už spomenuli, toto korenie má silné protizápalové účinky a antioxidačné látky a vlastnosti, ktoré sú veľmi užitočné pri liečbe stuhnutých, poškodených a bolestivých kĺbov a pomáha pri liečbe artritídy. Kurkuma je silný prírodný liek na artritídu a je to jedna z najlepších ingrediencií, ktorá môže znížiť zápal v ľudskom tele.

5. Hojí rany

Môžete si urobiť domácu pastu z kurkumy. Je veľmi užitočná a efektívna pri liečení drobných rezných raniek, popálenín alebo otlakov, – vzhľadom k svojím antiseptickým a protizápalovým vlastnostiam. Napomáha naprávať pokožku a môže byť použitá na liečbu psoriázy alebo iných kožných ochorení.