Len nerozumní ľudia si nedávajú telefón do puzdra

Babský mobil

Vkladajte si telefóny do obalov. Ak máte telefón za 700 euro, obal za 20 euro vám šetrí psychické zdravie. A telefón za 100 euro si dajte aspoň do toho 5-eurového puzdra.

Totiž nie všetci bohatí, tobôž nie chudobní si telefóny poisťujú. A starý poisťovácky trik hovorí, že vám môžu odmietnuť preplatiť škodu, ak ste o telefón dobre nestarali. Dôvody prečo používať puzdra:

  1. Unikátny vzhľad. Mobily sa navzájom dosť podobajú, hlavne tie najpredávanejšie. Puzdra ich krásne vizuálne prispôsobia vášmu vkusu.
  2. Drahá poistka. Poistky na smartfóny začínajú povedzme na troch eurách.. no začínajú. Spravidla sú drahšie – podľa ceny prístroja. A tak poistka tvorí dosť veľkú čast z celkových nákladov.
  3. Jeden horší pád – stovky eur fuč. Sú rôzne druhy puzdier, od viac menej estetických až po tie športové a ťažko „obrnené“ do terénu.
  4. Telefóny sú klzké! Krásne lesklé materiály, ktoré sa používajú na telefóny, aby sa krásne blýskali v reklamách sa môžu dosť zle držať.
  5. Telefóny sú tenučké. Dnešné telefóny nie sú žiadne Nokie 3310. Sú krehké a je treba s nimi narábať ako s bábätkami.
  6. Škrabance a rozbité obrazovky sú frustrujúce. A skoro každý druhý človek má telefón, ako keby ním prešiel niekoľko vojnových frontov.
  7. Obaly môže ochrániť celé telefóny. Napríklad knižkové puzdra na mobil s magnetickým zapínaním a mäkkými výstelkami.
  8. Telefón nosíte všade. Do kúpelne, do hôr, na obed. Môže padať, byť obliaty, alebo prisadnutý – lebo často zabúdate, že ho máte vo vrecku.
  9. Multifunčné puzdra. Môžete na puzdre mať otvárac, peňaženku (alebo aspoň slot na kartu), nabíjačku, alebo dokonca taser proti útočníkom.
  10. Ochytaný. Večné šmuhy a odlačky prstov sa na matnejších puzdrach strácajú.