Mužské ochlpenie na hrudi – áno alebo nie?

Mužská hruď

Zaujímavé je, že väčšina článkov na túto tému začína tým, čo si o tejto veci myslia ženy. Pritom zrovna pri mužskom hrudníku sú dámy dosť demokratické – nevyslovujú sa zásadne ani pre ani proti. Skôr si všímajú čo, kde, na kom, ako a v akom množstve. Podľa všetkého na hrudných chĺpkoch nestoja ani nepadajú vzťahy. Pri iných častiach tela (napríklad pri podpaží) sú názory žien oveľa vyhranenejšie.

Ale čo na to muži? Ide predsa hlavne o ich hrude. Mať chlpatú hruď nie je rozhodnutie – človeku to rastie samé od seba. Rozhodnutie je zbaviť sa porastu. Prirodzené ochlpenie znamená pre muža slobodu – život bez žiletiek a bez zvláštnej starosti o túto časť tela. A je v tom aj akýsi starosvetský pocit mužnosti a ochrany.

Na druhú stranu, ochlpený hrudník môže byť modernému mužovi na obtiaž, najmä ak má zvlášť husté, tmavé a dlhé chĺpky. Chĺpky sa môžu zapierať o šatstvo a vtedy to občas veľmi nepríjemne potiahne. Hruď sa môže nadmerne potiť a dokonca vydávať nepríjemný pach. Na chlpy sa môžu zachytávať nečistoty a ak muž vedie aktívny život v pohybe, rozhodnutie zbaviť sa ochlpenia padne raz dva. Nie každý muž je pyšný na to, ak mu spod košele vykúka chlpatý trs. Najmä vyrysovanejší muži si radi holia hruď – viac im vynikne svalstvo.

Trendy sa menia a jednoznačné odpovede nemáme. Ak chcete hladký hrudník, choďte smelo do toho. Ak zvolíte holenie či depiláciu voskom, môžete sa neskôr vrátiť k zarastenému vzhľadu. Nakoniec vždy záleží na vašom osobnom pocite.

Radikálnejšie a trvalé riešenie je laserová epilácia – po určitom počte ošetrení vás chĺpkov na hrudi laser zbaví natrvalo. Už viac sa nemusíte starať o holenie a žiletky.