Najlepšie street food mestá na svete

Street Food

Kvôli jedlu sa oplatí cestovať. Farby, chute… v tých sa skrýva ozajstná kultúra, ktorú sterilné hotely a rezort centrá už nedokážu poskytnúť.

  1. Bangkok. Motorky, tlačenice, ohromný pulzujúci život. Neskutočný zmysel pre prácu. Pocitvý  fast food v tisíc farbách nájdete v Bangkoku, ktorý má v sebe niečo z celej Ázie.
  2. Tokyo. Milovníci čistého a prešpekulovaného gastronomického zážitku nevynechávajú Tokyo. V žiadnom inom meste nie je toľko michelinských hviezd a kuchárov, ktorí vám pripravia jedlo rovno pred očami. A platí to aj na ulici.
  3. New Orleans. Prečo práve toto karnevalové mesto vypichujeme z celej Ameriky? Lousiana totiž bola kedysi francúzska kolónia… a franzúsky zmysel pre chuť pretrváva dodnes. Spolu s americkým slobodným prístupom k surovinám.
  4. Instanbul. Toto mesto nespája kontinent iba fyzicky, ale aj morálne v oblasti jedla. Turecká kuchyňa je slávna, veď kedysi Osmani brali to najlepšie z polovice sveta a jej korene siahajú do staroveku.
  5. Tijuana.  Choďte do Mexico City… alebo ešte lepšie, do Tijuany, lebo leží pri mori a ponúka aj morské bohatsvo v originálnej čerstvosti. Mexičania a ich predchodcovia toho vymysleli veľa, ich kuchyňa vie byť hutná a zdravá zároveň. A pekne štipľavá.
  6. Paríž. Ó áno, Paríž… tá nesmie chýbať. Aj obyčajné vajčíko vám tu na ulici vedia urobiť tak nejak lepšie. Plus množstvo miešajúcich sa kultúr a starej vzdelanosti sa odráža na franúzskej kuchyni.
  7. Káhira. Veľa tradičného fastoodu má svoj prapôvod v slnečnom Egypte, kde väčšinu histórie museli ľudia čakať, čo im prinesie rieka.
  8. Bombaj. Korenie, ovocie, zelenina… odkiaľ sa to všetko zobralo? No predsa z Indie. Ich kuchyňu nesmieme nikdy vynechať.
  9. Rím. Mesto pizze a pasty? Nie veru. Ako by seba opísali Taliani? Sme podobní ako iné národy sveta… ale vieme sa lepšie najesť. Jedlo je tu stále udalosť dňa.