Neboli ste ešte na laserovej epilácii? Čo vedieť pred prvou procedúrou

Podpazušie - epilácia

Dostať sa prvý raz k laserovému odstraňovaniu chĺpkov je jednoduché – spomenie to pred vami známa, narazíte na to na internete, možno ste už aj videli video na Youtube ako to vyzerá. A je tu prvý termín, kde vás skrášlia. Sú veci, ktoré je dobre vedieť dopredu? Áno, sú. Epilácia, našťastie, nie je žiadna veda.

Bolí to? Určite nie toľko ako vosk. Ak máte doma mačky, môžete to prirovnať k teplému škrabaniu tlapky alebo jemnému pichaniu. Laserové zariadenia majú ochladzovací komponent a vždy môžete poprosiť o pauzu. Samozrejme, záleží aj od ošetrovaného miesta a použitého laseru. Diódové lasery sú úplne bezbolestné, pretože mieria na koreň chĺpka.

Je to bezpečné? Používa sa iba laser? Úplne bezpečné. Pri správnom používaní zariadenia je prakticky vylúčené spôsobiť popáleninu. Niekedy však ani laser nestačí, na niektoré chĺpky funguje dodatočne použitá elektrická ihla.

Musím si pred procedúrou oholiť dané miesto? Áno, odporúča sa to, najmä pri hustejších, hrubších a tmavších chĺpkoch. Pomôžu vám s tým aj zamestnanci centra.

Trvá jedna procedúra dlho? Vlastne je to dosť rýchly proces. Jedno ošetrenie trvá asi štvrťhodinu, záleží od miesta. Nohy s veľkou plochou môžu trvať hodinu.

Sú nejaké obmedzenia? Laserové ošetrenia sa neodporúča tehotným budúcim mamičkám. Po procedúre sa odporúča neísť v ten deň do telocvične, sauny alebo do horúcej sprchy (kvôli tvorbe baktérií na odchlpenom mieste). A neodporúča sa kombinovať laserové ošetrenie s niektorými inými metódami odstraňovania chĺpkov.

Môžem sa po ošetrení opaľovať? Nuž, mali by ste byť trpezlivá a chvíľu počkať, kým ošetrené miesto stmavne prirodzene. Poraďte sa s pracovníkmi centra, alebo trebárs s dermatológom. To isté platí pre niektoré chemické krémy, peelingy a kozmetiku (niektoré by ste mali vysadiť týždeň pred aplikáciou diódového laseru – opäť platí, poraďte sa s odborníkmi dopredu).

Ako vyzerá celkový časový harmonogram? Celé ošetrenie spočíva v zhruba 6 až 12 procedúrach (závisí to od miesta ošetrenia) a jedna procedúra sa vykonáva raz za 4 až 8 týždňov (opäť ide o to, kde si nechávate zákrok urobiť).

Budem sa musieť v budúcnosti do centra ešte vrátiť? Epilácia diódovým laserom po kompletnom súbore procedúr je trvalá. Ale keďže na svete nie je nič 100-percentné, aj chĺpky sa po dlhšom čase môžu začať opäť objavovať – dá sa to zdôvodniť vedecky, možno niekedy v inom článku si o tom povieme detailnejšie.