Nechajte ich vyskákať! Čo vám dajú skákacie hrady pre deti

Skákací hrad pre deti

Roky sa stretáme so skákacími hradmi, rôznych veľkostí a nápadov, z rôznych čarovných rozprávok a filmov.

Skákanie nie je len pre králikov a mačky, malé deti sú pri skákaní šťastné a veselé. Dokonca aj dospelí uznávajú, že vrhnúť sa do hradu je mimoriadne veselé – a hrady si môžete objednať dokonca aj domov. Čo z toho vôbec tie deti majú?

Tréning

Deti nepatria do fitness centier (zatiaľ), ale každému je jasné, že tie dnešné potrebujú oveľa viac pohybu. Nesedieť nad obrazovkami, nezaháľať. Skákací hrad je cvičenie mimoriadne príjemnou a nenásilnou formou. Deti nemôžete nahnať do nejakej rutiny, aj keď vidíte, že trochu priberajú – ak sa začnú hýbať samé od seba, vtedy máte vyhrané. Deťom sa odporúča cvičiť polhodinu trikrát do týždňa.

Kamaráti

Alebo odborným názvom: sociálna interakcia. Osamote sa človeku baví ťažko… našťastie, skákací hrad je ako pohár so sirupom pre osy – všetky deti z okolia sa na neho začnú zlietať. Áno, deti potrebujú priateľov, iné deti okolo seba.. cvičiť sa v komunikácii s ostatnými. Na hrade na ktorom je možné mať osem detí naraz, sa vaši drobci musia medzi sebou veľmi dobre dohodnúť, čo kde môžu robiť, inak ich rodičia rýchlo odstavia od roztpýlenia.

Výlet

Rozhodne kladný vplyv na potomstvo majú aj podujatia a výlety mimo domova. Len nesedieť vnútri! Vonkajšie aktivíty sú dnešnými rodičmi veľmi vítané. Nadýchať sa čerstvého vzduchu, vidieť nové a zaujímavé veci  – rodičia majú tiež právo sa uvoľniť – skrátka, všetky dobré veci, ktoré prinášajú rodinné výlety.

Hrady sú lacné a bezpečné

Keby neboli – nikto by ich už neponúkal. Navyše, skákacie hrady sú evergreen detskej zábavy, tento typ uvoľnenia prežije všetko. Skákacie atrakcie prichádzajú v rôznych témach, povedzme, ako disneyovské hrady, alebo motív z nejakého seriálu, ktorý pozeráte v nedeľu ráno. Je to jednoducho oddych v tom, čo je pre deti čarovné a príťažlivé.