Nevýhody holenia, ktoré vám s laserovou epilácou nehrozia

holenie

Klasické holenie ostrou čepieľkou je veľmi staré a obľúbené. Nejednej žene však prináša dilemu do života. Nie je čas skúsiť novú metódu odstraňovania chĺpkov? Pretože holenie so sebou prináša aj zápory.

Tak napríklad strnisko. Nepríjemné na pohľad aj na dotyk. Pri holení sú chĺpky iba prestrihnuté v polovici, korienok ostáva nedotknutý a je veľa ľudí, ktorí tvrdia, že po holení alebo strihaní pôsobia chĺpky vizuálne silnejšie. No hlavne začínajú dorastať 2 až 3 dni po holení, čo prináša nutnosť neustálej starostlivosti o povrch pokožky.

Holenie nie je nikdy trvalé (na rozdiel od laserovej epilácie), musíte neustále dokupovať holiace potreby a kozmetiku – čo nie je šetrné ani k vašej peňaženke, ani k životnému prostrediu. Ak idete na dovolenku, váš kufor sa zväčšuje o holiacu taštičku – nie je pohodlnejšie ísť na dlhšie z domu a vedieť, že nebudete pár najbližších týždňov zarastať? Hlavne v studenších mesiacoch majú ľudia sklony menej si holiť telo a potom sa náhodou môžu ocitnúť v nepríjemnej situácii, napríklad pri neplánovanom rande.

Pri holení (alebo napríklad aj vytrhávaní chĺpkov voskom) môže príchádzať k podráždeniu pokožky, červeným stopám, popáleninám, alebo dokonca otvoreným rankám. Nič viac neprospieva baktériám ako staršie použité a tupé žiletky. Navyše málokto sterilizuje čepielky v strojčekoch tak často ako lekári svoje inštrumenty, hoci by sa to malo robiť. Epilácia laserom tieto starosti odstraňuje.

Čo je na holení vôbec najhoršie? To že môže spôsobiť, že niektorý chĺpok žiletka neprestrihne, ale iba zmení smer jeho rastu. A chĺpkok môže vrásť do kože – s čím si ďaľšie holenie, pochopiteľne, neporadí. Mechanická námaha pri holení nie je vhodná pre všetky typy pokožky, pri citlivejšej koži môže čepieľka odstraňovať tenučkú hornú vrstvu a spôsobovať zdravotné problémy. Opakované holenie červených alebo tmavých miest na tele všetko len zhorší.

Pokožka potrebuje byť dostatočne hydratovaná, človek by pri holení nemal cítiť svrbenie, pálenie alebo iné podobné veci. Ak máte problémy, vždy je dobré poradiť sa s kožnými lekármi a skúsiť inú metódu odstraňovania chĺpkov, napríklad spomínanú epiláciu diódovým laserom.