Ochranné rukavice chránia nielen našu pokožku

Ochranné rukavice pri čistení

Rukavice sú užitočné a ak ich nepoužívate napríklad pri umývanie riadu, tak robíte skôr z lenivosti.

Pár pevných, vodotesných a priľnavých rukavíc sa zíde v každej domácnosti – kde nie je čistota, nie je ani poriadok, a kde nie je poriadok, nie je ani čistota. Upratovanie a umývanie je rutina, ale nerobíte to pre nikoho iného, než najmä pre seba.

  1. Rukavice chránia pred chémiou. Čistiace prostriedky, saponáty, drogéria online, ale aj zvyšky potravín (trebárs taký ocot), to sú všetko látky, ktoré výrazne odstraňujú iné látky – a niektoré sú aj v koži. Jasné, tieto veci musia byť k užívateľovi ohľaduplné… ale pri dlhodobom pôsobení (a to si počas dlhých rokov nevšimnete), vplývajú negatívne na vaše ruky. Ak chemikália odstraňuje mastnotu z riadu alebo trebárs okna, robí to aj z vašej pokožky – a tam ju potrebujete ako svoju prirodzenú ochrannú vrstvu.
  2. Pokožka sa menej mechanicky namáha. Pri šúchaní, drhnutí, leštení sa toho docela veľa natrie medzi dvomi plochami – uistite sa, že jedna z nich nie je vaša pokožka, ale odolná gumenná rukavica. Tú totiž po vydraží vymeníte ľahšie ako ruku. Rukavica vám pomôže pri rozbitom skle alebo pri neviditeľnom v pene ponorenom nožíku.
  3. Rukavice vám ušetria peniaze za kozmetiku. Najmä tú ochrannú, ktorú často používate ak sa vám nechce vytiahnuť správne domáce potreby z police.
  4. Horúca voda je pre kožu pohroma. Po umývaní rúk ich máte drsné a suché, navyše prišli do kontaktu so všelijakými nečistotami. Horúca voda tiež odplavuje jemnučkú mastnú vrstvičku, ktorú potrebujete. Koža musí byť jemná a hydratovaná – a ak ste dáma, tak pravdepodobne ani netúžite po ničení svojej manikúry.
  5. Čistota a prevencia. Ochranné rukavice chránia aj pred mikroskopickými organizmami – baktériami a podobným neviditeľným veciam. Čite ich používate aj v rámci prevencie pred chorobami. Samozrejme, na koži prirodzene žije celá zoologická záhrada organizmov, na tú je však váš immunitný systém nasavený, na votrelcov zo špiny pri čistení domácnosti už menej.
  6. A uch, hlavne rukavice chránia pred tými nechutnosťami, čo po nás zostáva. Jedným z hlavných dôvodov nevinných hádok sú domáce práce – niektorým členom domácnosti sa do toho nechce, lebo je to občas nechutné. Veríme, že správne pomôcky túto bariéru zbúrajú. Rukavice stoja pár centov a ľahko sa skladujú aj vo väčšom množstve – a zídu sa aj pri iných nečakaných prácach, ktoré sa v domácnosti bežne objavujú.