Párový náramok: ako jednoducho dať najavo lásku partnerovi

Nevädnúca láska

Ako povedať prosté, ale ťažko vysloviteľné slová aj na diaľku? Láska je prostá matematika – dva je viac ako jeden. Náušnice alebo náramok sú zvyčajne symboly krásy a luxusu – náramky môžu byť niečo viac. Vyberajte ich starostlivo.

Roztomilé náramky pre páry sú v móde. Princ Harry a Meghan ich pri sťažovaní si nad ich ťažkým údelom, tiež nosia. Náramky nemusia byť drahé (platí, že nosíte všetky šperky na rovnakej úrovni) a môžu byť vašou jedinou prostou ozdobou. Náramky sa líšia svojou príležitosťou: môžete jeden darovať svojej polovičke skoro, aby ste jej / jemu naznačili jemne svoj záujem. Sú náramky pre páry, ktoré sú spolu dlho, pre páry, ktoré sa chystajú na odlúčenie, alebo náramky len na špeciálne príležitosti (napríklad svadbe – nie nutne tá vaša). Existujú drahé náramky, zvláštne (nármaky na kľúčik, ktorý nosí vždy ten druhý) – alebo ručne vyrábané ako na obchode atale.sk.

Havajčania majú pre náramky až 15 slov. Vo veľa kultúrach sú tiežo nenápadné ozdôbky dôležité. Náramok hovorí príbeh, je to veľmi osobná vec, pamiatka, niečo čo si nechávate a nevyhadzujete.  Prvé náramky v Európe boli broznové, z veľmi starých čias, tie staroveké grécke nosili vojaci – už vtedy boli z drahých kovov a kameňov. V Indii sú dokonca povinnosťou vydatej ženy – podobne ako u nás obrúčky, len sa na to hľadí prísnejšie. Vo Viktoriánskom Anglicku sa sprvu nedávali zásnubné prstene, ale zásnubné náramky.

Povedzte to bez slov

Šnúrkové náramky (látkové, čipkové alebo podobné) sa stali veľkým trendom sprvu na prímorských letoviskách, kde ich miestni vyrábali ako suverníry pre zaľúbencov. Je jasné, že móda sa sa raketovo rozšírila do celého sveta. Vyrobiť kvalitný náramok je totiž docela umenie, vyžadujúcu veľa drobnej presnej zručnosti. Ako inak – podľahli im aj muži. Niektorí majú docela slušnú zbierku.

Ako si vybrať z obrovskej ponuky? Retiazkové náramky, čisté a krásne vyleštené, sa hodia na vážnu, kancelársku prácu. Nemajú byť nápadné, ale vkusné. Náramky, ktoré nosíte vo všedný deň sa líšia od tých cez víkendy, alebo na zvláštne príležitosti. Nech si už vyberiete akokoľvek, zapamätajú si vás aj podľa takéhoto drobného detailu – kto ste a pre koho dýchate.