Päť dôvodov prečo na narodeniny ísť do escape roomu

Narodeniny

Escape roomov už nie je málo – určite máte aj vy nejaký nablízku (ak žijete v trochu väčšom meste). Hry na vyslobodzovanie zo zamknutej miestnosti preveria vašu mentálnu sviežosť – pričom na prvom mieste je vždy zábava. Poznáte lepší darček ako zážitok?

  1. Každý sa zapojí. Každý hráč má svoju rolu – a môžu to byť aj malé deti. Tie si, ostatne, často všimnú veci, ktoré dospelým ujdú. Niektoré narodeniny aktivity vylúčia niektorých prítomných z aktivity, to sa v escape roome nestane – každý môže byť užitočný a každý zažije svoju Heruéka chvíľku. Ak je rodina alebo kamaráti pohromade, tak sa vzťahy utužujú, čo je dobré vždy.
  2. Nie je to drahé. Jedna hra stojí zhruba 35 až 55 euro. To nie až tak veľa, keď si to rozpočítate na viac hláv a porovnáte si to s inými typmi osláv. Nehvoriac o tom, že escape roomy sú veľmi intentívne a niekedy aj adrenalínové – atmosféra vás ľahko pohltí.
  3. Originálny a unikátny dar. Nie je to isté ako ísť na večeru do reštaurácie alebo sa doma hrať s kamarátmi videohry, nie je to ani ako návšteva krčmy alebo zábavného parku. Escape roomy sú prudko zážitkové, atmosféra a skúsenosť sú na prvom mieste. Majú veľa tém, niektoré sú napríklad hororové, iné dobrodružné a niektoré aj poučné a vzdelávacie. Skrátka – každý si to zapamätá a aj obdarovávateľ je v skutočnosti obdarovaný.
  4. Odmena je viac ako hmotná vec. Odmenou je skvelý pocit vyriešenia úlohy a zdolanie prekážky – niečo ako koniec veľmi napínavého filmu. Odmena je čas stráveny s blízkymi, humor a zábava. Odmena je hra samotná.
  5. Hra vám nezhltne celý deň. Jedna hra – jedna hodina. Samozrejme, maximálne. Escape room nadšenci sa pretekajú aj v tom, kto vyrieši úlohy skôr. Ak vám to nejde, dostanete od game mastera nápovedu – cieľom nie je vás vyslovene trápiť, ale skôr v dobrom nakopnúť.