Povinná výbava pre novú kuchyňu

Zelenina škrabka

Každý z nás si minimálne raz za život vybavuje svoju vlastnú domácnosť, svoju novú krásnu voňavú kuchyňu postupne zapĺňa vecami potrebnými, no i nepotrebnými.

Spomínate si aj vy, čo bolo prvé čo ste kúpili alebo prvé čo Vám chýbalo?

Ja si spomínam na otvárak na víno 😊 Keď už všetko pekne upracete, pripravíte a poviete si, teraz si dáme víno. Víno je skoro vždy v každej domácnosti, to málokedy chýba 😊 Ďalšia vec sú poháre, predsa len musíte to víno z niečoho piť.

Ako must have číslo 2 by som označila otvárak na konzervy, áno áno ja viem, väčšina konzerv je už taká s tým malým otváračikom, že len zatiahnete a tradá, konzerva je otvorená. Ale predsa len, tá najviac nezdravá a predsa tak dobrá paštéta je bez toho mini pidi otváračika.  A nevravte, že z konzervy nič nejete. Predstavte si vašu novú kuchyňu, sporák ešte poriadne nezapojený (ak už teda nejaký máte), ale vy už chcete  byť samostní a predsa ste aj hladní, takže Vás určite na nejakú chvílu uspokoja aj jedlá z konzervy 😊 K natretiu paštéty Vám poslúži poriadny nôž a samozrejme aj chlieb treba niečím odkrojiť, najlepši zúbkový, aby sa Vám ľahko krájal ten mäkký a voňavý chlebík.

Po istej dobre Vám už tieto suché raňajky a večere stačiť nebudú. (obed ste mali v práci nezabudla som naň) Sporák je už zapojený a poviete si, teraz je čas na dobrú praženicu, volské oko, vajce na tvrdo, chleba v župane 😊 Takže potrebujete dobrú panvicu, môže byť aj tá na lievance, spraví vám krásne guľaté volské oči 😊 ale teda najlepšie je mať aj klasickú panvicu a aj lievanečník. Ďalej potrebujete obracačku, varešku, vidličku, nožík a to už sa Vám aj šuplík zapĺňa. Noo a také vajce na tvrdo, nato treba predsa malý randlíček. K takej dobrej praženičke alebo k volskému oku sa hodí zelenina, ktorú si najlepšie ošúpete super ostrou škrabkou Kobra. Od vtedy čo ju mám, už nevzdychám nad šupaním, lebo to ide raz dva. Aby som Vás neunudila písaním, sme totižto len pri raňajkách. Tak Vám už len vypíšem MUST HAVE  na začiatok do každej novej domácnosti. Čítajte ma aj naďalej, nabudúce to bude must have pre dobrú gazdinku. Obrázky sú aktívne, prenesú Vás do kategórie tovarov
😊
⦁ príbor
⦁ otvárak na víno
⦁ otvárak na konzervu
⦁ poháre
⦁ doska na krájanie
⦁ panvica
⦁ hrnce a randlíky
⦁ taniere
⦁ varecha a obracačka
⦁ nože na krájanie
⦁ ostrič nožov