Prečo je dobré navštevovať salón aj po skončení ochlpovacích procedúr

Pekná pokožka

Raz do roka – asi takto často je vhodné absolvovať návštevu v salóne, kde vám laserom odstraňovali chĺpky.

Určite vám ako prvé napadne, že ide len o ďalšiu reklamu pre salón. Ale pravidelné ročné “kontroly” vyplývajú skôr z toho ako funguje ľudské telo.

V minulých článkoch sme si vysvetľovali, prečo je potrebné absolvovať viac procedúr (napríklad tri až dvanásť) a prečo trvajú aj niekoľko mesiacov. Každý človek je iný, a u každého je výsledok trochu iný. Spiace chĺpky sa po čase aktivujú a preto je treba viac ošetrení. Práve preto nehovoríme o trvalom, alebo nebodaj večnom odstránení chĺpkov – lepší výraz je permanentná redukcia.

Očakávanie, že každá ošetrené miesto bude až do konca života dokonale hladké, je nereálne. Hormonálny systém v tele neustále pracuje. A platí to aj v dlhodobom horizonte.

Napríklad tehotenstvo dokáže dokonale rozhádzať hormonálnu rovnováhu v tele – na čistej hladkej pokožke sa môžu zjaviť chĺpky napriek epilácii v minulosti.

Nechcené chĺpky sa môžu objaviť pri rôznych ochoreniach, napríklad PCOS alebo pri poruche štítnej žlazy. Niektoré dámy môžu mať v tele viac mužských hormónov. Niektoré zase užívajú lieky – antidepresíva, antibiotiká, lieky na spanie… To všetko môže podnietiť nečakaný rast ochlpenia. Diódový laser je skvelá technológia, ale nie absolútna – ľudské telo si po čase dokáže ísť svojou cestou.

Poctivý salón vás preto dopredu varuje, že žiadna laserová epilácia nie je naveky vekov. Ale zároveň vám ponúkne dobré podmienky ako udržiavať úroveň hladkej pokožky na stabilnej úrovni. My v Hairless na to myslíme a na ošetrenia po roku vám ponúkame výhodné ceny!