Prečo je prilba Micka Schumachera ideálny darček pre chlapca

Mick Schumacher a jeho prilba

Je mladý, neohrozený, víťazí a má pred sebou veľkú kariéru. Mick Schumacher, zatiaľ „len“ pilot nižších formulí ide v stopách svojho otca. Fanúšikovia motošportu zbierajú artefakty s Mickom – v budúcnosti ich hodnota porastie. Tu je 10 zaujímavých faktov o Mickovi Schumachcerovi:

  • Narodil sa iba v roku 1999 a tak ako ostatní členovia rodiny Schumacherovcov, aj on začínal na motokárach. V jednej Kart Masters súťaži skončil 9. (2011) a následne 7. (2012). Otec Michael vtedy pyšne držal domácu kameru a robil videá.
  • Ako syn sedemnásobného šampióna Formuly 1 mal od začiatku otvorené dvere do Ferrari akadémie pre mládež (existuje len od roku 2009 – skúsení piloti Ferrari majú mentorský dohľad a pomáhajú mladým nádejam). Dokonca bol už zapísaný ako záložný pilot aj v F1 vo Ferrari – aj keď zatiaľ šlo len marketingový ťah, lebo do F1 sa zrejme bude musieť prebíjať cez iné tímy (v 2022 Haas).
  • Počas juniorských rokov si Micka médiá takmer nevšímali. Rodine to tak vyhovovalo. Väčšiu vlnu pozornosti vzbudil až dokument na Neflixe, kde sa hovorilo o problémoch v Haase (opustil ich hlavný sponzor) a tom, že tím sa rozhodl siahnúť po mladších talentoch, ktoré nepýtajú ešte veľké peniaze.
  • Mick je synom jedného z najväčších pilotov všetkých čias (a synovcom Ralfa). Kým Michael Schumacher nemal osudnú nehodu na lyžiach, synovi sa venoval veľmi poctivo a rodinný život kládol tak vysoko ako to len jazdec F1 mohol.
  • V roku 2014 vrcholila „dorastenecká“ kariéra Micka – jazdil hlavné nemecké motokáry a dostal sa do Formuly 4. Vtedy používal na oficiálnych tabuliach meno Mick Junior – jednak, aby ho nebrali, že sa vezie na otcovej sláve a jednak kvôli Michaelovej ťažkej nehode. Práve na závodoch v Taliansku ho vzali do úvahy skauti značky Ferrari.
  • V roku 2016 jazdil Mick Formulu 3 Challenge. Hneď na úvod v Indii skončil tretí. Za sezónu vyhral 4 závody, dvakrát získal pole position a deväťkrát stál na pódiu.
  • O rok neskôr už prišla na rad ostrá F3 – FIA Competetion. V prvej sezóne sa na pódiu objavil len raz – na legendárnej Monze. V nasledujúcej sezóne sa ale postupne zo stredu prebíjal vyššie a vyššie a dokopy vyhral päť závodov.
  • Že sa stal majstrom v ďalšej Formule 2, je už jasné – a to je posledná inštancia pred kráľovskou F1.
  • Tímom Haas otriasali škandály (jedna kauza sa týkala aj prístupu ku Covidu). Mick si šiel svoje – bolo jasné, že Schumacher 2020 je lepší pilot ako súper Nikita Mazapin, ktorého zakaždým prekonal.
  • V roku 2022 si Mick oblieka červený overal, v ktorom sa preslávil jeho otec a stáva sa rezervným pilotom tímu Ferrari.

Víťaznú Mickovu helmu v mierke 1:4 zoženieteť na tibormodel.com. Ak máte v rodine fanúšika formúl, nepomýlite sa.