Prečo naplánovať svadbu na zimu

Podľa štatistík sa najviac svadieb odohrá v júni a v septembri. A čo napríklad svadba v zime? Aj tento model má svoje dôvody za. Navyše, zimná oslava je aj originálna. Ľudia sú k dispozícii. Skrátka, nikto nemá dovolenku a nie je vycestovaný pri mori – ako sa to často stáva napríklad v júli a v auguste. Veľká šanca, že sa rodiny zídu v kompletnom zložení. V zime sa sobášime najmenej. Počasie. Ak si dobre naplánujete dátum a lokalitu, môžete sa dočkať čarovnej zimy, čiže čistých záľah snehu, inovate a cencúľov, priezračného vzduchu a pár hodín zimného slnka. Rozhodne to môže mať svoju atmosféru – ak sa teplo oblečiete. Jednoducho romantika. Voľné zariadenia. Penzióny a sály, ktoré sa zameriavajú na svadby, sú v zime menej vyťažené a je väčšia šanca dostať sa pohodlne do ich kalendáru. Voľné služby. To isté platí pre ostatné služby – cateringové firmy, fotografi, pôžičovne áut - v zime sa všetko ľahšie najíma a môžu mať aj nižšie ceny.Chlad sa dá obísť. Dnes sa dá ľahko postaviť aj vyhrievaný stan vonku (napríklad pre potreby obradu alebo pre hostí, ktorí sa prišli len pozrieť).  Biela svadba. Ak máte radi „štylizované“ svadby (to je jest s určitou spoločnou témou), zima môže byť výborný zdroj inšpirácie ako zladiť kvety, torty, šaty družičiek, hory v pozadí, aj fotograf sa dokáže s témou krásne pohrať. Červené ruže na bielej krásne svietia... Predsa len, tento sviatok by mal byť len raz za život na vlastnej koži, a párkrát u najbližších príbuzných. Ťažšie jedlá. Na svadbe sa nešetrí, na svadbe sa pokúsite hostí prepchať až do maxima. V zime je dôvod na jedenie výživnejších jedál (napríklad niektoré mäsové výmysly môžete jednoducho servírovať aj vonku), viac sa všetci potešia za ovocie s vitamínmi, čaje a paštéty dávajú väčší zmysel ako v lete. Celkovo je zimná gastronómia odlišná od toho, čo servíruje v teplejších dňoch. Medové týždne v trópoch. Nuž a nakoniec – ak šetríte na veľký výlet, oveľa väčší zmysel dáva medová dovolenka na juhu v zime ako keď je aj doma 30 stupňov v tieni.

Podľa štatistík sa najviac svadieb odohrá v júni a v septembri. A čo napríklad svadba v zime? Aj tento model má svoje dôvody za. Navyše, zimná oslava je aj originálna.

Ľudia sú k dispozícii. Skrátka, nikto nemá dovolenku a nie je vycestovaný pri mori – ako sa to často stáva napríklad v júli a v auguste. Veľká šanca, že sa rodiny zídu v kompletnom zložení. V zime sa sobášime najmenej.

Počasie. Ak si dobre naplánujete dátum a lokalitu, môžete sa dočkať čarovnej zimy, čiže čistých záľah snehu, inovate a cencúľov, priezračného vzduchu a pár hodín zimného slnka. Rozhodne to môže mať svoju atmosféru – ak sa teplo oblečiete. Jednoducho romantika.

Voľné zariadenia. Penzióny a sály, ktoré sa zameriavajú na svadby, sú v zime menej vyťažené a je väčšia šanca dostať sa pohodlne do ich kalendáru.

Voľné služby. To isté platí pre ostatné služby – cateringové firmy, fotografi, pôžičovne áut – v zime sa všetko ľahšie najíma a môžu mať aj nižšie ceny.

Chlad sa dá obísť. Dnes sa dá ľahko postaviť aj vyhrievaný stan vonku (napríklad pre potreby obradu alebo pre hostí, ktorí sa prišli len pozrieť).

Biela svadba. Ak máte radi „štylizované“ svadby (to je jest s určitou spoločnou témou), zima môže byť výborný zdroj inšpirácie ako zladiť kvety, torty, šaty družičiek, hory v pozadí, aj fotograf sa dokáže s témou krásne pohrať. Červené ruže na bielej krásne svietia… Predsa len, tento sviatok by mal byť len raz za život na vlastnej koži, a párkrát u najbližších príbuzných.

Ťažšie jedlá. Na svadbe sa nešetrí, na svadbe sa pokúsite hostí prepchať až do maxima. V zime je dôvod na jedenie výživnejších jedál (napríklad niektoré mäsové výmysly môžete jednoducho servírovať aj vonku), viac sa všetci potešia za ovocie s vitamínmi, čaje a paštéty dávajú väčší zmysel ako v lete. Celkovo je zimná gastronómia odlišná od toho, čo servíruje v teplejších dňoch.

Medové týždne v trópoch. Nuž a nakoniec – ak šetríte na veľký výlet, oveľa väčší zmysel dáva medová dovolenka na juhu v zime ako keď je aj doma 30 stupňov v tieni.