Prečo vieme, že čierne šaty nikdy nevyjdú z módy

Čierne šaty

Každá žena – dáma, dievča – má vo svojom šatníku čierne šaty. Alebo aj viac. Bola to Coco Chanel, ktorá spopularizovala úzke čierne šaty nielen na slávnostné príležitosti alebo večere, ale aj na bežné nosenie. Čierna je el clásico farieb – hodí sa ku všetkému, dá sa kombinovať so všetkým. A šaty boli a vždy budú ženskejšie ako nohavice.

  1. Čierna svedčí každej. V čiernej sa niečo neviditeľne blýska – je to elegancia a dobrý vkus. A platí, že čierna sa hodí nielen pre každého človeka, ale aj na každú príležitosť. Či ide o svadbu alebo len nákup v meste.
  2. Skvelý podklad pre šperky. Nakontrastnej tmavej farbe najlepšie vyniknú jagavé zlaté, strieborné alebo inak farebné šperky. S čiernou je všetko jednoduché.
  3. Čierna zoštíhľuje. A poskytuje skvelé vlastnosti pre ženy, ktoré vedia, čo skryť a čo vystaviť do popredia. Čierne oblečenie je sofistikovaný spôsob ako si držať líniu a sebavedomie.
  4. Potláčanie stresu a sebakontrola. Je to doložené vedecky – kým žiarivé a ostré farby podnecujú našu psyché k aktivite, tmavé farby skôr upokojujú.
  5. Skrývame emócie. Ak nechodíte ako zamestnanec pohrebnej služby (alebo gothička), vkusne zvolené čierne oblečenie zachováva vaše tajomstvá a nálady pre vás.