QR kódy zrýchľujú prácu skladníkov

QR kódy v sklade

Podlahové značenie pomáha skladníkom orientovať sa v sklade a rýchlo nájsť to, čo hľadajú. Tiež im pomáha udržiavať bezpečnosť pri práci, pretože im ukazuje, kde sú nebezpečné oblasti, ako napríklad výťahy alebo zdvíhacie zariadenia. Pre nováčikov v práci je nepostrádateľné, vodičom vysokozdvižných vozkov bezpečne naviguje počas manévrovania po sklade, udržiavať bezpečnostné medzery medzi policami.

Novým hitom skladov, ale aj výrobných hál a iných priemyselných objektov sú QR kódy. Ale nie QR kódy ako nálepky, ktoré vydržia len pár týždňov, ale QR kódy vo forme špeciálneho náteru. Ľahko načítateľné čítačkou, alebo dokonca telefónom urýchľujú prácu, a odbúravajú zbytočnú prácu s papiermi. Podlahové značenie môže pomôcť udržiavať sklad organizovaný a prehľadný, značky v podobe QR kódu prácu zrýchľujú.

QR kódy možno použiť na sledovanie pohybu zásob v rámci skladu. To pomáha skladníkom rýchlo nájsť tovar, ktorý potrebujú, a zabraňuje strate alebo poškodeniu zásob. Ešte viac získajú kontrolóri kvality a kvantity. S QR kódmi sa ľahšie automatizujú opakované úlohy ako je príprava k expedícii alebo balenie. QR kódy sa môžu použiť na vytvorenie digitálnych pokynov pre skladníkov. Skladník môže naskenovať QR kód, aby získal pokyny o tom, ako vykonať konkrétnu úlohu, bez priameho kontaktu s nadriadeným. Tak sa vyhýbame chybám z neznalosti.

QR kódy sú výkonným nástrojom, s nimi pracujeme efektívnejšie a bezpečnejšie – a značenie podláh je i tak súčasťou každého výrobného priestoru.