Rodina, to sú samé benefity. Trávte spolu viac času

Rodina a čas

Na tvrdenie, že trávenie voľného času s rodinou je nesmierne užitočné pre všetkých, určite nepotrebujeme vyťahovať amerických vedcov. Všetci vieme, že len v domácnosti nájdeme to, čo nikde inde nie. Tu je pár dôvodov:

  1. Zväzky. S kým iným mať najlepšie vzťahy než s príbuznými? Nemôžeme milovať cudzích ľudí viac ako svoju vlastnú krv. Rodiny, ktoré spolu prejdú dobrým aj zlým sú zvláštnym spôsobom stmelené a každý jej člen presne vie na čom je.
  2. Sebavedomie. Rodinné hodnoty sa podieľajú na našom vnútornom pokoji. Človek potrebuje mať niekde „ukotvený bod“. Psychické zdravie má rovnakú hodnotu ako fyzické zdravie. Dobrá rodina odbúrava stres a napomáha všeobecnému zdraviu. Je to najlepšia prevencia.
  3. Spomienky. Zhromažďovať materiálne statky, no áno. Väčšina psychológov vám určite potvrdí, že krásne zážitky a spomienky sú oveľa cennejšie, než nejaký výrobok, z ktoréh máte radosť krátku dobu. Spomienky vám totiž vydržia celý život a sú len vaše… a časom naberajú na hodnote.
  4. Zdravý vývoj detí. Na tom sa zhodnú všetci – deti potrebujú svoje zázemie. Vy ste ho tiež potrebovali, keď ste boli malí. Keď to u vášich fungovalo, vyrástol z vás čestný človek.
  5. Dlhší život. Zdravie sme už načali… a nedá sa to dokončiť inak, než konštatovaním, že na dlhovekosti sa podieľa veľkou mierou rodina. Poznáte určite z televízie všelijakých rekordérov, ktorí sa dožívajú nad sto rokov – všetci sú obklopení obrovskou milujúcou rodinou.
  6. Stop izolácii. Človek je tvor spoločenský, potrebuje žiť v „svorke“. Ale vie byť aj osamelý a smutný – a vtedy veľmi trpí. Liek je opäť jednoduchý – ak ho máte. Rodina.