Tipy, ako si vyrobiť doma adventný kalendár

Adventný kalendár čokoláda

Výber adventného kalendára vie byť poriadny oriešok. Každý z nás má predsa rád niečo iné a ak chcete niekomu darovať iný ako čokoládový adventný kalendár, výber sa poriadne zúži. Ak je toto váš prípad, máme pre vás jednoduché riešenie. Prinášame vám zopár tipov, ako vyrobiť adventný kalendár.

Základom je dobrý nápad

Hneď na začiatku si premyslite, pre koho adventný kalendár pripravujete. Zvážte, čo plánujete vkladať do okienok a aké veľké budú jednotlivé darčeky. Akonáhle máte túto predstavu, môžete začať premýšľať nad vzhľadom kalendára. To, či sa rozhodnete vyrobiť adventný kalendár od základu alebo zakúpite prázdny kalendár, je celkom na vás.

Vyrábať od základu alebo si trochu pomôcť?

Ak sa rozhodnete pre kúpu predpripraveného adventného kalendára s prázdnymi okienkami, mnoho práce si ušetríte. V obchodoch nájdete bio adventné kalendáre, ktoré sú vyrobené z recyklovaných materiálov alebo drevené kalendáre rôznych tvarov od vláčikov až po domčeky, Mnohé z nich sú doplnené aj LED svetielkami a farebnými vianočnými dekoráciami.

Vyrobiť kalendár celkom po svojom nie je až tak zložité. Stačí dobrý nápad a máte vyhraté. Ak vám napadlo, že by ste darovali adventný kalendár s fotkami, vymyslenými strofami básne alebo obľúbenými citátmi na každý deň, môžete ich vložiť do obálok a tie zavesiť na motúz. Ak by ste radšej vložili do kalendára sladkosti alebo iné maličkosti, môžete ako okienka použiť malé krabičky, plechové vedierka, papierové taštičky alebo látkové vrecká. Nech už však vyberiete čokoľvek, dajte si záležať aj na dizajne a nezabudnite na čísla.

Otváranie okienok má byť potešením

Ak si neviete rady ani s výberom správnych darčekov do jednotlivých okienok, aj v tomto smere pre vás máme pár tipov. Každý, kto miluje sladkosti, ocení bio adventný kalendár, ktorý je plný kvalitnej čokolády a sladkostí s overeným zložením. Vyberajte preto hlavne čokoládu s vysokým obsahom kakaa a prírodne sladené sladkosti. Ďalším tipom sú maličkosti na každý deň. Jedno okienko môže obsahovať lístky do kina alebo divadla, ďalšie malú fľašku vína či plechovku piva a iné napríklad módny doplnok alebo knihu.

Pripraviť adventný kalendár doma nie je žiadna veda. Stačí vám na to dobrý nápad a trochu času. Výsledkom bude unikátny adventný kalendár, ktorý nebude visieť, stáť alebo ležať v žiadnej inej domácnosti. Aké adventné kalendáre budú tento rok u vás doma?