Toaletný stolík: darujte svojej polovičke vlastný priestor

Toaletný stolík

Vlastný kútik v domácnosti v podobe toaletného stolíka. Premyslený, prakticky a ozaj hodnotný dar.

Ranná aj večerná toaleta, obliekanie sa, nutnosť skladovať početnú kozmetiku, kadernícke pomôcky, líčenie a plno drobností… každá žena potrebuje svoje miesto s veľkým zrkadlom a praktickými zásuvkami. Väčšinou býva v spálni, alebo s kúpelni, v detskej izbe dospievajúcej slečny, skrátka vždy po ruke. Rozumie sa samo sebou, že musí aj esteticky zapadať do prostredia, voňať čistotou a dobrým vkusom. Toaletné stolíky totiž bývajú vyrábané veľmi vkusne, aby dobre pôsobili na rodinu aj návštevy.

Toaletný stolík Marie Thérése štýlom zapadá do minulosti, do doby najväčšej z uhorských dám v histórii – samotnej cisárovnej Márie Terézie. Dominuje mu oválne zrkadlo a štvorka zásuviek nielen na potrebné veci, krémy a podobne, ale aj na drahocenosti a skrášovadlá ako sú šperky a doplnky k oblečeniu. Je tu čalúnená stolička, priestor na kvety a nádych barokového dizajnu. Biela borovica má medzi nábytkom výbornú povesť, je trvácna, ľahko sa čistí a je zároveň dosť pevná a ľahká.

Priestor pre dámy nezaobíde bez toaletného stolíka, až ten vytvára pocit šatňe, kde sa žena domáca premieňa na ženu spoločenskú. Čím viac členov rodiny a čím menej priestoru v dome máte, tým viac potrebujete svoje súkromné miestečko. Stolík môže byť aj praktický člen pracovne, na vybavovanie rýchlych záležitostí, ako náhrada za písací stôl, vstup do internetu. Ideálne je, ak na neho väčšinu dňa dopadá svetlo, ak nie je rozmerovo ani pod- ani naddimenzovaný.

3 hlavné dôvody prečo sú toaletné stolíky okrasou spálne:
Okrasa miestnosti. Púta pozornosť a plní izbu. Hovorí, že jeho majiteľka má dobrý vkus a dokáže si nájsť čas na seba. Zrkadlo navyše opticky zväčšuje priestor a navodzuje príjemný pocit.
Úložisko. Šperky, kozmetika, drobnosti, ktoré potrebujete mať na jednom mieste – zvyčajne ich skladujete tu. A nikoho k nim nepúšťate. Toto je váš priestor.
Azyl. Aby ste sa nemuseli biť o zrkadlo v kúpelni, tu máte jasne vyhradené svoje územie a svoju hranicu.