Vlny vo vlasoch bez použitia tepla

Vlnité vlasy

Možno túžite po krásnych honosných vlnách, ktoré budú vyzerať nápadne a všetci si Vás okamžite všimnú alebo naopak, srdce Vám piští po malých prirodzených vlnkách padajúcich jemne popri tváre a túžite, aby nikto nevedel, že nie sú prirodzené.

Každá jedna žena dobre vie, že natáčaním, kulmovaním alebo vykúzlením vĺn vďaka žehličke, naše vlasy poškodzujeme. Ak patríte ku skupine žien, ktorá má vlasy jemné so sklonom k lámavosti, prinášame Vám pár tipov ako takéto vlny vykúzliť bez toho, aby ste si vlasy museli ničiť teplom.

Krásne kadere vďaka ponožkám

Už Vás niekedy napadlo, že ponožky sa dajú využiť aj iným spôsobom ako natiahnutím na nohy? Môžu Vám totiž vyčarovať pekne vyzerajúce vlny bez toho, aby ste museli použiť žehličku. Postup je úplne jednoduchý.

Postup:

Prichystajte si 2 – 3 páry ponožiek podľa toho aké husté vlasy máte a podľa toho, aký výsledok očakávate. Ak chcete vytvoriť menšie kučierky, budete potrebovať viac ponožiek, ak chcete vytvoriť bohaté a husté vlny, stačia Vám tri páry ponožiek. Nezabúdajte však na hustotu svojich vlasov.
Umyte si vlasy, nechajte ich mierne uschnúť, ale nie úplne. Pozor! Postup neaplikujte na mokré vlasy. Môže sa ľahko stať, že sa Vám vlasy do rána neuschnú, keď budú zatočené v ponožke.

Preto sa snažte tejto chybe vyvarovať. Vlasy rozčešte hrebeňom alebo kefou. Rozdeľte ich na pramene podľa toho, čo sme spomínali vyššie. Veľké vlny si žiadajú hrubšie pramene, malé kučery zase menšie pramene. Naneste do vlasov veľmi malé množstvo tužidla, aby vlasy neboli zlepené. Zoberte si ponožku a začnite natáčať. Odporúča sa začať od stredu prameňa a postupne natáčať vlasy. Ak chcete prirodzenejší výsledok, vlasy príliš nesťahujte. Naviňte ich na ponožku jemne, aby Vás nič netlačilo. Nakoniec ponožku zviažte pomocou jej koncov, aby Vám nepadala.

Pokračujte týmto spôsobom na všetkých prameňoch. Keď budete hotové, nechajte si ponožky na hlave niekoľko hodín. Pokojne si ich môžete dať na hlavu pred tým, ako pôjdete spať. Nemusíte sa celý deň schovávať doma s ponožkami na hlave a ponožky sú mäkké, nebudú Vás ťahať, tlačiť a ani iným spôsobom rušiť spánok. Keď sa ráno zobudíte, stačí ponožky odstrániť z vlasov. Ide to skutočne jednoducho. Vlasy nečešte, len sa predkloňte, poupravujte si ich s prstami. Potom použite na ne Vaše obľúbené nezmývateľné sérum alebo balzam. Nezabúdajte použiť len malé množstvo.

Tento spôsob je veľmi pohodlný, môžete si ním vykúzliť kučery alebo vlnky Vašich snov.