Vrastajú vám chĺpky naspäť do kože? Elektrická ihla je elegantné riešenie

Chĺpky na tele

Zarastajúce chĺpky sú neslávnym a nie príliš preberaným fenoménom. Týka sa však všetkých, ktorí prirodzene zarastajú. Teda naozaj všetkých.

Čo je to zarastený (alebo vrastený) chĺpok? Je to chĺpok, ktorý z nejakého dôvodu nerastie správne do výšky, ale skrútil sa a vrástol naspäť do pokožky.

Alebo chĺpok, ktorý je tak slabý, že nedokázal vyrásť z pokožky a miesto toho ostal pod kožou, kde sa môže krútiť v maličkej slučke. V takom prípade môže človek na svojom tele pozorovať tmavočervené hrčky s miniatúrnymi zápalmi a hnismi. Nie je až tak nebezpečné ako skôr nepríjemné.

Ako zarastajúce chĺpky vznikajú? Napríklad nesprávnym holením. Alebo trebárs nadmerným potením či dokonca častým nosením tesných nohavíc. Ak je vlasový folikul zanesený odumretými bunkami, chĺpok nerastie správne. Ľudia s hustejšími, silnejšími a kučeravejšími chĺpkami sú na takéto zarastenie viac náchylní. Mužov trápia brady, ženy viac nohy alebo podpazušia.

Najhoršie čo môžete spraviť, je ísť na to pinzetou – to môže viesť k drobnej infekcii alebo jazve. “Silové riešenia” vám pravdepodobne neodporučí žiadny dermatológ. Na inernete po chvíľke googlenia nájdete veľa domácich receptov – alkohol, teplé zábaly, paru, či dokonca nápady s mliekom alebo vajciami. Kozmetické firmy vám ponúknu krémy a dezinfekcie.

My v Hairless vám ponúkame vôbec najúčinnejšiu techniku, ktorá existuje – laserovú depiláciu. No v niektorých lokálnych prípadoch nestačí ani laser a musí prísť k slovu elektrická ihla, elektrolýza. Tá je skvelá v tom, že výborne a trvalo odstraňuje individuálne chĺpky. Je to možno trošku pracnejšie ako napríklad vosk, ale ide o vysoko efektívne a dnes už aj bezbolestné riešenie.

Ihla postupuje presne opačne ako žiletka. Žiletka chĺpok len oreže, alebo dokonca zmení jeho uhol tak, že začne vrastať naspäť do pokožky. Ihla miery pod pokožku, na korienok, vlasový folikul. Žiletka problém spôsobuje, ihla ho rieši.

Vrastený chĺpok je v podstate zdravotný problém, treba si ho všimnúť. Krása a zdravie úzko súvisia. Čokoľvek vás ohľadom tejto problematiky zaujíma, nebojte sa nás to spýtať!