Zlozvyky, ktoré škodia ženským prsiam

Ženské prsia

Mať pekné zdravé prsia, to je sen každej ženy. Je to o sebavedomí, ale aj o genetickej výbave. Ale nie všetko závisí len od prírody – o prsia sa treba aj starať, tak ako aj o zvyšok tela, a je dobré sa vyhnúť týmto zlozvykom s negatívnym dopadom na ženskú figúru:

  1. Nadmerná námaha. Pri fyzickej práci, alebo aj napríklad pri náročnom opakovaní cvikov vo fitku môže dochádzať k odbúravaniu kolagénu v prsiach. Monotónne namáhanie pŕs môže viesť k čiastočnej deformácii alebo strate elasticity… Preto sa pri fyzickej aktivity poraďme s niekým kto tomu rozumie – trénerom, poradcom, lekárom.
  2. Zlá životospráva. Fajčenie, alkohol, stres, nedostatok spánku – všetko veľmi dobre známe veci, ktoré majú zlý vplyv na celú konfiguráciu ľudského tela, a prsia si to odnesú na viditeľnom mieste. Aj jedna cigareta denne spôsobí nadmerné starnutie vašej pokožky.
  3. Nesprávna podprsenka.  Štatistiky o tom, koľko žien nosí zlú podprsenku, vykazujú veľmi vysoké čísla. Mali by ste sa zamyslieť – aký mám typ pŕs, veľkosť, aké aktivity v podprsenke vykonávam? Ak sa prsia priveľmi hýbu v košíkoch, strácajú svoju pevnosť.
  4. Nesprávne opaľovanie sa. Nadmerné vystavovaniu kože slnka je, samozrejme, škodlivé. Pri opaľovaní sa musíme natrieť správnym krémom s dobrým ochranným faktorom a netreba sa hanbiť, natrite sa poriadne, aj tam, kde si myslíte, že u slnko nedočiahne.
  5. Nepodarené experimentovanie s diétami. Mali by ste sa zamyslieť aká je vaša prirodzená váha a vyhnúť sa „jojo“ efektom. Ak totiž na čas schudnete o viac než napríklad 10 kilogramov, ale túto váhu si nedokážete udržať, odnesú si to prirodzene aj vaše prsia.